گلدان و جاشمعی

دیزاین جذاب با گلدان شیشه ای

دیزاین گلدان شیشه ای

چه چیزی باعث جذاب تر شدن یک گلدان شیشه ای می شود؟
گاهی وقت ها با کمترین هزینه می توانیم خلاقانه ترین دکورها را ایجاد کنیم. شاید تنها با کمی نامتعارف فکر کردن، بتوانیم چیزهای جدیدی خلق کنیم. در پاسخ به اینکه چه چیزی باید در گلدان شیشه ای بگذاریم، یک جواب واحد و مشخص وجود ندارد. ایده های شگفت انگیزه زیادی را می توانید، پیدا کنید.

چه چیزهایی را در گلدان شیشه ای بریزیم؟
عناصری مثل صدف ها، گوش ماهی ها، ستاره های دریایی و سایر عناصر دریایی برای پر کردن گلدان های شیشه ای عالی هستند، به غیر از این ها برگ ها هم به خوبی گلدان شما را پر می کنند و باعث می شوند دکورتان مدرن تر به نظر برسد. سنگ های رنگی با ابعاد و شکل های متنوعی هم امروزه موجود است که می تواند گلدان را به رنگین کمانی همیشگی تبدیل کند. درسایت گل 1001 میتونید انواع اکسسوری های تزیینی رو مشاهده و با بهترین قیمت خرید کنید.

یک چیزی که بی برو برگشت در این گلدان های شیشه ای خوشایند است، قرار دادن شمع ها در انواع و ابعاد مختلف است. برگ های گرمسیری را در گلدان بریزید. برگ های گرمسیری ماندگاری بالاتری از گل ها دارند. شمع را در میان این برگ ها می توانید قرار دهید. نسبت به فرم گلدانی که دارید، شمع را انتخاب کنید. کوتاه باشد یا بلند؟ پهن باشد یا باریک؟

کاکتوس ها را جدی بگیرید!
این گیاه های کوچک را همه جا می بینیم و دوستشان داریم اما در اینجور مواقع بی اهمیت از کنارشان عبور می کنیم. کاکتوس به دلیل زیبایی و مقاوم بودن به خوبی در داخل گلدان شیشه ای شما جای خود را پیدا می کند. چنین ترکیبی در کنار قفسه کتاب ها یا کتابخانه بسیار جالب است. روی میز هم جلوه ویژه ای دارد. شن های رنگی برای این ترکیب ایده خوبی هستند. می توانید آن ها را با خاک مناسب کاکتوس ترکیب کنید یا به صورت لایه لایه در شیشه بریزید و کاکتوس مورد نظرتان را در آن قرار دهید. دور آن را هم سنگ های فانتزی بگذارید. کاکتوس به آب کمی برای رشد نیاز دارد و این از نظر نگهداری در گلدان های شیشه ای یک حسن به حساب می آید. البته باید حاستان باشد گلدان شیشه ای راهی برای خروج آب از گلدان شیشه ای وجود داشته باشد.

همان روش سنتی را انتخاب کنید!
اگر نمی خواهید از حالت سنتی خارج شوید و دوست دارید از گل ها در گلدان شیشه ای خود استفاده کنید، توصیه می کنیم حداقل جلوه ای متفاوت به آن بدهید. اگر از گل های مصنوعی استفاده می کنید، ترکیب چیدمان را عوض کنید. مثلا در یک گلدان شیشه ای با ارتفاع نسبتا کم، چند شاخه گل شیپوری را که ساقه بلندتری دارند مهمان خانه کنید و دور آن ها را با گل های کوتاه تر بپوشانید. یا گل های وحشی طبیعی را در دسته های کوچک در گلدان های شیشه ای مختلف بگذارید و به صورت کوتاه و بلند روی میز کنار یکدیگر بچینید. صدف یا برگ های گرمسیری برای پوشاندن کف گلدان فراموش نشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *