گلدان و جاشمعی

۵ نکته کلیدی برای خرید انواع گلدان شیشه ای

انتخاب بهترین گلدان گل ، یک تضمین برای زیبایی بیشتر و ماندگاری بیشتر دسته گلهای شماست.
اگر گلدان مناسبی را انتخاب کنید. می‌توانید با تعداد کمی گل و حتی شکوفه‌های ریز هم یک اثر هنری چشم نواز بسازید.

ما در این مطلب به شما انواع گلدان شیشه ای را معرفی می‌کنیم که برای اکثر گل‌ها مناسب است.بهتر است آنها را خانه داشته باشید.

بهترین گلدان گل برای نگهداری دسته گل کدام است؟

اولین چیزی که باید به آن توجه کنید، سایز و اندازه گلدان است.
قانون کلی این است که ساقه گل نباید بیش از یک و نیم یا دو برابر قد گلدان باشد.
مورد بعدی دهانه گلدان است، اگر دهانه بیش از حد بزرگ باشد، باعث به هم ریختن ترکیب دسته گل شده و نمی‌تواند تکیه گاه مناسبی برای ساقه ها باشد. اگر هم بیش از حد تنگ و کوچک باشد، به ساقه‌ها فشار آورده و ممکن است به آنها آسیب بزند. همیشه سعی کنید ساقه گلهای خیلی از لبه گلدان بیرون نزده باشد تا گلدان و گلها ظاهری زیباتر داشته باشند. اگر ساقه گلها بلند تر از گلدان بودن ساقه‌ی گل را کوتاه کنید.

در اینجا شما را با انواع گلدان شیشه ای آشنا می کنیم:

۱ – گلدان استوانه ای و عمودی
برای گل‌هایی با قد و ساقه بلند گلدانی بلند و باریک انتخاب کنید.
گل هایی بلند مثل آفتابگردان، رز و لیلیوم را در این نوع گلدان‌ها قرار دهید تا زیبایی ساقه های آنها و بلند بودن ساقه آن به خوبی خود نمایی کند. قرار دادن یک دسته و یا حتی یک شاخه گل در این نوع گلدان‌ همه چیز را مرتب و زیبا نشان می‌دهد. پس از آنها در دکوراسیون منزل حتی روی زمین هم می توانید استفاده کنید.

۲  گلدان ساعت شنی

این نوع گلدان همانطور که از اسمش مشخص است شبیه ساعت شنی است.
یعنی در پایین پهن، در بدنه باریک و در سر باز است.
این گلدان برای گل‌های درشت و بزرگ با ساقه کوتاه است، مثل میخک، رز و گل صدتومانی. ظاهر پیچیده و جالب این گلدان، زیبایی گل‌های شما را چند برابر نشان می‌کند.

 

۳  – گلدان گرد

گلدان گرد، تقریبا مانند همان تنگ ماهی است.
انتخاب گلدان گل گرد برای هر گلی مناسب نیست. اما اگر دسته گلی محکم و استوار، با گل‌هایی مثل لاله، رز و … داخل آن قرار دهید، بسیار زیبا خواهد شد. باید ساقه گل را به اندازه قد گلدان کوتاه کنید تا به خوبی داخل گلدان بایستند. گل‌ ها را کمی با سلیقه خود مرتب کنید تا گنبدی شکل یا به اصلاح قارچی شکل شوند.
در غیر این صورت در این گلدان گلها بی نظم و شلخته به نظر می رسند! رمز استفاده گلدان گرد، ساقه های کوتاه و محکم است که با نظم چیده شده است.

 

۴  گلدان لیوانی شکل کوچک

این نوع گلدان‌ها به دلیل اندازه کوچک، باریک و فانتزی خود، به گلدان شکوفه(جوانه) معروف هستند.
اگر می‌خواهید فقط یک شاخه گل و یا شکوفه را در گلدان قرار دهید، این گلدان را انتخاب کنید.
لازم نیست گلدان تازه ای بخرید! شیشه‌های نوستالژی شیر، یک لوله آزمایشگاهی و یاشیشه مربا هم می‌توانند گلدان‌های مناسبی باشند.
آن‌ها را خوب بشورید و به عنوان گلدان استفاده کنید. برای زیبا تر شدن می توانید یک ربان هم به آنها بزنید. می توانید شیشه شیر را با یک ریسه محکم از سقف آویز کنید. گلهایی با ساقه کوتاه را در آن قرار دهید. قطعا هنگام چرخیدن این گلدان آویز به وجد خواهید آمد.

یک شاخه گل زیبا در یک گلدان کوچک، می‌تواند تزیین جالبی برای میز غذاخوری باشد. پیشنهاد می‌کنیم یکی از آن‌ها را در کنار تخت خود قرار دهید و از زیبایی آن در پایان یک روز پرمشغله لذت ببرید.

۵ – گلدان مستطیلی شیشه ای

انتخاب گلدان مستطیلی ایده ای عالی برای دکوراسیون‌های مدرن است.
اگر می‌خواهید گل‌ها را در کنار هم مرتب بچینید و از تداخل آنها جلوگیری کنید، گلدان مستطیلی انتخاب مناسبی برای شماست. گل های رز در ۳ ردیفه سه تایی تصور کنید، می تواند به فضای و یا مینیمال شما زیبایی بیشتری دهد.

 

برای خرید انواع گلدان به فروشگاه این سایت مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *