جاودان

گل جاودان چیست؟

گل های شاخه بریده به صورت طبیعی حداکثر یک هفته شاداب و زیبا باقی می مانند و به مرور پژمرده و خشک می شوند. اما گل های جاودان این گونه نیستند و مدت زمان بسیار طولانی تری عمر می کنند. گل های جاودان رشد نمی کنند، شکوفا نمی شوند، حتی با گذشت زمان رنگ پژمردگی را نمی بینند. روش های متنوعی برای جاودان سازی گل ها مورد استفاده قرار می گیرد که گل ها را از چند ماه تا چند سال ماندگار می کنند.

روش های مختلف جاودان سازی گل ها

*یکی از ابتدایی ترین روش ها مومیایی کردن گل ها با استفاده از پارافین است، اما استفاده از پارافین تا حد زیادی بافت لطیف و طبیعی گل را تغییر می دهد و با توجه به ضخامت لایه ی پارافینی که بر روی گل قرار می گیرد می تواند رنگ گل را نیز تحت تاثیر قرار دهد. در این روش بعد از گذشت چند ماه امکان کپک زدن گل ها وجود دارد.

*یکی دیگر از روش هایی که برای جاودان سازی گل ها استفاده می شود، دهیدراسیون یا فریز کردن گل ها است این روش بیشتر در ماندگار کردن دسته گل های عروس کاربرد دارد. در روش فریز کردن، شکل و فرم و همچنین رنگ گل ها کاملا حفظ می شود اما در این روش گل ها خشک شده و بسیار شکننده و آسیب پذیر می شوند به گونه ای که با کوچکترین ضربه و فشاربه صورت جدی صدمه می بینند و پودر می شوند.

*فرآیندی کاملا علمی و دانش بنیان که در آن گل ها بافت طبیعی و لطیف خود را حفظ می کنند. با این روش گل  هرگز خشک نمی شوند و تغییر شکل نمی دهند و برای سالیان طولانی نشاط و زیبایی اولیه را خواهند داشت.

مراقبت از گل های جاودان بسیار ساده است، این گل ها هیچ نیازی به آبیاری، خاک و نور خورشید ندارند و برای محیط های آپارتمانی و کم نور که امکان نگهداری گل های تازه وجود ندارد بسیار مناسب هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *