گلدان و جاشمعی

اصول انتخاب گلدان مناسب

مطمئنم که می دانید گلدان ها یکی از بهترین اکسسوری ها برای چیدمان فضای خانه هستند. می توانید به فرم یا رنگ یا طرح گلدان توجه کنید و آن را متناسب با سبک دکوراسیون خانه تان انتخاب کنید.

تا حال به این فکر کرده اید که کدام گلدان خانه را شیک تر می‌کند و چیدمان خانه را تکمیل خواهد کرد؟

نکات انتخاب گلدان‌ مناسب برای هر قسمت از خانه را می گویم:

 

گلدان مناسب برای فضای ورودی و راهرو

ورودی ها بهترین و مهمترین جا برای قرار دادن گلدان در فضای خانه هستند. قرار دادن یک گلدان متوسط با گل های پر و چند برگ روی جاکفشی و یا کنسول بسیار مناسب است و به فضا روحیه تازه ای می دهد.

فضای نشیمن

قرار دادن گلدان روی میز جلویی مبل، ارتباط زیادی با ابعاد و اندازه میز دارد. اگر میز جلو مبلی کوچک است، پس خرید گلدان را فراموش کنید؛ اما اگر میز بزرگی دارید که فضای خوبی برای قرار دادن گلدان دارد، می توانید روی آن یک گلدان گوچک رنگی قرار دهید. برای گوشه فضای نشیمن گلدان های بلند با گل های بلند مناسب هستند و این گلدان می تواند فضای خالی نشیمن را پر کند.

اتاق خواب

قرار دادن گلدان روبروی تخت خواب به معنی ساختن یک فضای رمانتیک برای خودتان است. گلدان ساده و کوچک با گل های کوتاه ایده خوبی برای تکمیل اتاق خواب و تغییر فضای آن است.

آشپزخانه

یک گلدان شیشه ای بزرگ که می‌ توانید آن را با چند لیمو یا سیب سبز پر کنید و از آن منحصرا برای فضای آشپزخانه به عنوان یک اکسسوری تزیینی استفاده کنید و عطر طبیعت را به آشپزخانه بیاورید؛ ایده بسیار جذاب و دوست داشتنی است.

غذاخوری

برای میز غذاخوری گلدان و گل بلند توصیه نمی شود زیرا مانع از ارتباط چشمی می شود. گلدان های کوچک و با فاصله از هم به همراه گل های پر و کوتاه یا تک شاخه می تواند انتخاب خوبی برای گلدان مناسب میز غذاخوری باشد و علاوه بر ظرف و ظروف ها، میز را تکمیل کند.

سرویس بهداشتی

قرار دادن گلدان های کوچک و متفاوت در سرویس بهداشتی نتیجه ای زیبا و متفاوت در پی خواهد داشت و مطمئن باشید از این کار پشیمان نمی شوید. با توجه به فضای سرویس بهداشتی بهتر است از گلدان های مصنوعی ساده اما جذاب استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *