بوته ای, جاودان, درخت, دسته ای, شاخه ای, گلدان و جاشمعی

اهمیت حضور گل در محل کار

اهمیت حضور گل در محل کار

چه در اداره‌ای شلوغ کار می کنید، چه در مطبی پررفت وآمد یا در مغازه‌ای متوسط در مرکز شهر، تاثیر مثبت گل‌ها و گیاه می تواند در روند کاری شما و همکارنتان تاثیر بگذارد. ما ساعت‌های زیادی از عمرمان را در محل کار در شرکت ها می گذرانیم پس ضروری است که محیط شرکتمان هم مانند منزل‌مان محیطی خوشایند و زیبا باشد. خیره شدن طولانی به مانیتور و فشار کاری باعث خستگی همه‌ می شود اما می توانیم با کمک گل و گیاه، حال‌مان را خوب نگه داریم و محل کارمان را با گل ها دوست داشتنی‌تر کنیم و تیمی با نشاط تر داشته باشیم.

 

اهمیت حضور گل در محل کار

 

احساس بهتر، کارایی بیش‌تر با قرار دادن گل و گیاه در شرکت

طبق تحقیقاتی که کارشناسان انجام داده اند، وجود گل‌ها و گیاهان در محل کار باعث افزایش خلاقیت ، مهارت حل مساله ، تمرکز و افزایش سلامتی روحی کارکنان می شود.

پیشنهاد می کنیم با قراردادن گل‌ها یا گیاهان در محل کارتان، احساس مثبت و شادی را به مشتری‌ها و کارمندان‌ انتقال بدهید. پیام شما به کارمندان و مشتریان‌تان این است که شما شایسته ی دیدن و لذت بردن از زیبایی هستید. گل روی میز کارمندان،  بهانه ای برای قدردانی از آن‌ها است و نشان می دهد که شما به سلامت روان و آرامش روحی‌شان اهمیت می دهید.

اهمیت حضور گل در محل کار

 

کارمندان شاد بهره وری بالاتری دارند و همین نکته در دراز مدت می تواند یکی از عوامل رشد و پیشرفت شرکت‌تان باشد. یادتان باشد که تغییرات کوچک می توانند نتایج بزرگی به همراه بیاورند.

گل‌ها با خودشان رنگ و حس متفاوتی به محل کارتان می آورند هم‌چنین علاوه بر تاثیرات مثبت روحی و روانی، فایده‌های دیگری هم دارند. با گل‌ها و گیاهان می توان توجه افراد را به نقاط دیگر جلب کرد و با آن معایب ساختمان یا دکوراسیون محل کار را پوشاند.

در چه جاهایی از محل کار می توان گل و گیاه را قرار داد؟

میز منشی یا پذیرش: اولین جایی که یک فرد وارد می شود و گل ها را می بیند، قسمت ورودی و پذیرش محل کار است. از آن‌جایی‌که تاثیر نگاه اول بسیار مهم است،‌ می توانید با سلیقه و انتخاب خودتان احساس مثبتی را در مراجعان و مشتری‌ها به وجود آورید زیرا گل‌ها پیام خوشامدگویی زیبایی برای بازدیدکنندگان و مشتری‌ها هستند. در این قسمت می توانید از دسته گل‌های بزرگ استفاده کنید.

اتاق انتظار مراجعان شرکت: میز وسط اتاق و گوشه های دیوار محل های خوبی هستند که می توانید از گل‌های طبیعی با اندازه ی متوسط استفاده کنید. اگر اتاق پنجره دارد می توانید در نزدیکی آن گلدان های سبز و کوچک قرار دهید.

اهمیت حضور گل در محل کار

 

میز کارمندان: گلدان‌ یا دسته‌گل‌های کوچک بهترین گزینه برای روی میز کارمندان هستند. می توانید از گل‌های کوچک و شاخه کوتاهی مثل رز مینیاتوری یا آلاله استفاده کنید.

راهرو: گلدان را روی میزی کوچک و در گوشه ی خلوتی از راهرو قرار دهید.

نکته: گل‌ها و گیاهان را در محل رفت و آمد زیاد، در مقابل کولر یا کنار بخاری و شوفاژ قرار ندهید و گل را جایی بگذارید که در دایره ی دید همگان باشد.

گل در اتاق جلسه: روی میز جلسه محل مناسبی برای قراردادن گل است اما دقت کنید که ارتفاع گل بسیار کوتاه باشد تا جلوی دید افراد حاضر در جلسه را نگیرد. ما در گُل سِتان همیشه قرار دادن گل در اتاق جلسات را به شرکت ها توصیه می کنیم.

اگر گل‌ها را هماهنگ با برند، معماری و رنگ غالب در محل کارتان حتی رنگ لباس کارکنان انتخاب کنید، تاثیر دوچندانی بر هویت شرکت تان می گذارید.

اهمیت حضور گل در محل کار

جهت خرید انواع گل به فروشگاه مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *